تبلیغات
هیئت قمربنی هاشم
هیئت قمربنی هاشم
محفل جوانان حسینی 

 

قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
ثبت لعن بر قاتلین حضرت زهراء (علیها السلام و الصلاة)-لعنة الله و لعنة رسول الله و لعنة وصیّه و ابناء وصیّه علی الثانی و الاول و الثالث و الرابع
لینک های مفید

حسن و حسین علیهما السلام مریض شدند. پیامبر گرامى صلی الله علیه و آله با چند تن از یاران به عیادتشان آمدند. گفتند: یا على! خوب بود نذرى براى شفاى فرزندانت مى كردى .
على علیه السلام و فاطمه سلام الله علیها نذر كردند، اگر عزیزان شفا یابند، سه روز روزه بگیرند. خود حسن و حسین علیهماالسلام و فضه كه خادمه آنها بود نیز نذر كردند كه سه روز روزه بگیرند. چیزى نگذشت كه خداوند به هردوى آن ها شفاى عنایت فرمود. روز اول را روزه گرفتند در حالى كه غذایى در خانه نداشتند. حضرت على علیه السلام سه صاع (تقریباً سه كیلو)جو قرض كرد. حضرت زهرا سلام الله علیها مقداری آن را آرد كرد. پنج عدد نان پخت . وقت غروب سفره انداختند و پنج نفر كنار سفره نشستند. هنگام افطار سائلى بر در خانه آمد و گفت : سلام بر شما اى خاندان پیامبرصلی الله علیه و آله! من مستمندى از مستمندان مسلمین هستم . طعامى به من دهید كه خداوند به شما از طعام هاى بهشتى عنایت كند.

خاندان على علیه السلام همگى غذاى خویش را به او دادند و تنها با آب افطار كردند و خوابیدند. روز دوم را نیز روزه گرفتند. فاطمه سلام الله علیها پنج عدد نان جو آماده كرد و در سفره گذاشت . موقع افطار یتیمى آمد و گفت :سلام بر شما اى خاندان محمد(ص )! من یتیمى مسلمانم ، به من غذایى دهید كه خداوند به شما از غذاى بهشتى مرحمت كند. همه سهم خود را به او دادند و باز با آب افطار كردند. روز سوم را نیز روزه گرفتند. زهرا(س ) غذایى (نان جو) آماده كرد. هنگام افطار اسیرى به در خانه آمد و كمك خواست . بار دیگر همه غذاى خویش را به اسیر دادند و تنها با آب افطار كرده و گرسنه خوابیدند. صبح كه شد، على (ع ) دست حسن و حسین (ع) را گرفته و محضر پیامبر(ص ) رسیدند. در حالى كه بچه ها از شدت گرسنگى مى لرزیدند. وقتى كه پیامبر(ص) آنها را در چنان حالى دید فرمود: یا على ! این حالى را كه در شما مى بینم برایم بسیار ناگوار است . سپس برخاست و با آنان به سوى خانه فاطمه (س ) حركت كردند.

وقتى به خانه وارد شدند. دیدند فاطمه (س ) در محراب عبادت ایستاده ، در حالى كه از شدت گرسنگى بسیار ضعیف گشته و دیدگانش به گودى نشسته .رسول خدا (ص) او را در آغوش كشید و فرمود: از وضع شما به خدا پناه مى برم. در این وقت جبرییل نازل گشت و گفت : اى رسول خدا!خداوند به داشتن چنین خاندانى تو را تهنیت مى كند.آن گاه سوره (هل اتى)را بر او خواند.

بحار، ج 35، ص 247-237
طبقه بندی: مطالب ناب مذهبی،
[ یکشنبه 19 آذر 1391 ] [ 02:20 ب.ظ ] [ غلام حیدر ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


*السلام علیک یا قمرالعشیره*
هیئت قمربنی هاشم(محفل نوجوانان حسینی)
در سال 1387 با لطف
اهل بیت علیهم السلام تاسیس گردید.
جلسات هفتگی هر هفته پنجشنبه شبها
در آدرس ذکر شده برگزار میشود.
.ومن الله توفیق.

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب